Wiara i niewiara w Biblii, ks. Wojciech Węgrzyniak

12 stycznia 2023

Webinarium: Wiara i niewiara w Biblii
Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak

Podczas szkolenia przyjrzymy się pojęciom wiary i niewiary przedstawionym w Biblii i zastanowimy się nad poniższymi zagadnieniami:

• wiara a słuchanie, wiara a doświadczenie, wiara a miłość, wiara a nauka, wiara a zaufanie, wiara a wolność;
  • tajemnica niewiary.

Wiara jest szukaniem Boga.

Spróbujemy się przyjrzeć tym kwestiom, by katecheci lepiej sobie radzili z odejściami z Kościoła, a także trwaniem w nim.

Warunki uzyskania zaświadczenia: obecność przez min. 80% czasu trwania webinarium.

Odniesienie do podstawy programowej:
korelacja nauczania religii z edukacją szkolną:

– poznanie literatury biblijnej;
– początek świata i sens historii;
– funkcja religii w kulturze;
– przeznaczenie człowieka;
– więź z Bogiem i bliźnim.

poniedziałek, środa, piątek: 9.00 - 13.00
wtorek, czwartek: 15.00 - 18.00