Kilka słów i informacji przed końcem roku katechetycznego

1 czerwca 2022

Drodzy Katecheci!

Rok szkolny 2021/2022 dobiega końca i z pewnością wyczekujemy należnego wakacyjnego odpoczynku.

To nie był łatwy czas, tak dla uczniów jak i dla nauczycieli. Dziękujemy Wam za dzielne stawianie czoła przeciwnościom i za wszelki trud, aby „Słowo Boże nie uległo skrępowaniu” (2 Tm 2,9).

Przed dwoma tygodniami Ksiądz Arcybiskup podziękował za owocne 10 lat posługi dyrektora Wydziału Katechetycznego, Księdzu Tyberiuszowi Kroplewskiemu, zwalniając go z tej funkcji powierzył mu posługę proboszcza w dużej parafii w Gdańsku. Jesteśmy wdzięczni za ten czas jego biegu na pełnej prędkości z otrzymaną pałeczką sztafetową, którą teraz przekazał swojemu następcy.

W związku z tą zmianą będziemy chcieli podziękować Ks. Tyberiuszowi naszą modlitwą i wyrazami życzliwości już we wrześniu, podczas rozpoczęcia nowego roku katechetycznego. Ufam, że przybędziemy wszyscy na tą uroczystość.

Jednocześnie chcę przekazać kilka informacji na najbliższe tygodnie:

1. W wyniku zmian, nowości i innych zawirowań, uroczyste zakończenie roku katechetycznego nie jest planowane.

2. Proszę zadbać o aktualizację swoich danych w formularzach internetowych „ISP Katecheci”.

3. Proszę składać PODANIA O MISJĘ KANONICZNĄ do 24 CZERWCA. Gotowe misje będą do odbioru w czerwcu i w sierpniu.

4. Proszę o dostarczanie do wydziału KART FORMACYJNYCH do 24 CZERWCA.

5. Proszę o zapraszanie nowych osób z grona nauczycieli, do studiów podyplomowych, aby móc podjąć posługę katechety, „aby Ewangelia mogła być głoszona” - jak mówi zawołanie Arcybiskupa Metropolity.

6. Wszystko proszę często okopywać modlitwą i swoimi duchowymi ofiarami, aby Bóg dał stokrotny plon naszym wysiłkom. Sam obiecuję codzienną modlitwę za Was podczas Liturgii Godzin.

Drodzy Katecheci,

Na czerwcową ostatnią prostą powierzamy nas wszystkich opiece Maryi, Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz św. Roberta Bellarmina, patrona katechetów,

Ks. Krystian Wilczyński i Ks. Sławomir Drzeżdżon