Życzenia dla katechetów

25 czerwca 2021

Ojciec Święty Franciszek w wydanym 10 maja 2021 roku Liście Apostolskim Antiquum ministerium napisał: „Duch wzywa również dziś mężczyzn i kobiety, aby wyruszyli w drogę, wychodząc na spotkanie wielu, którzy oczekują na poznanie piękna, dobra oraz prawdy wiary chrześcijańskiej”  (AM 5).

Drodzy Katecheci,

piękną, ambitną i zarazem wymagającą wybraliście drogę wychodząc na spotkanie z młodym człowiekiem podczas lekcji religii. Poprowadziliście wiele katechez w szkole i parafii, a w ostatnim czasie sporo wysiłku również włożyliście w to, by być w kontakcie z uczniami w nauczaniu zdalnym podczas pandemii. Za to zaangażowanie i podjęty wysiłek jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. W tym trudnym czasie swoją obecnością oraz gorliwą pracą towarzyszyliście swoim uczniom i pokazaliście, że Pan Bóg i wiara są nieodłączną częścią naszego życia. Przypomnieliście wszystkim, że nie ma wychowania bez odniesienia do Boga i tradycji wiary naszych przodków.

Dziękując Wam za kolejny niełatwy i wyjątkowy rok szkolny 2020/2021 oraz za cały dotychczasowy trud apostolski, za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Wojciecha życzymy wszystkim nauczycielom religii zdrowia oraz wielu łask Bożych, by czas wakacji był spokojny i pełen niezapomnianych wrażeń. Życzymy błogosławionego czasu wypoczynku, duchowego wzrostu i regeneracji sił.

Przypominamy również o przedłużeniu lub wydaniu nowej Misji Kanonicznej dla katechetów na rok szkolny 2021/2022. Katecheta osobiście wypełnia formularz elektroniczny na stronie internetowej wydziału, drukuje formularz i przekazuje do podpisania księdzu proboszczowi parafii, na terenie której znajduje się placówka oświatowa. Tak przygotowany dokument prosimy o dostarczenie osobiście lub za pośrednictwem Poczty do Wydziału Katechetycznego KMG do 9 lipca 2021 r. Po aktualne misje kanoniczne na nowy rok szkolny prosimy zgłaszać się osobiście od 23 sierpnia br.

Z modlitwą i wyrazami wdzięczności: ks. Sławomir i ks. Tyberiusz.

73 0.10162091255188