Ankieta nt. sytuacji katechetów

4 listopada 2019

W porozumieniu z Ks. Biskupem Markiem Mendykiem przekazujemy prośbę ks. Piotra Roszaka – prodziekana ds. nauki Wydziału Teologicznego UMK do wydziałów katechetycznych w Polsce dotyczącą ankiety nt. sytuacji katechetów oraz umiejscowienia lekcji religii w systemie szkolnym.

Autorzy badania mają nadzieję, że pozyskane w ten sposób dane pozwolą na dostrzeżenie niebezpiecznych sytuacji w szkole, które mogą ograniczać skuteczność prowadzonej katechizacji i dostarczą materiału dot. katechetów, ich sytuacji we współczesnej szkole, relacji między katechetami a różnymi grupami składającymi się na szkołę (dyrekcja, nauczyciele, rodzice uczniów, uczniowie). Ankieta jest jednym z produktów projektu „O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie. Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan", który jest koordynowany przez zespół przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych pod moim kierownictwem, na zlecenie Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://ankiety.umk.pl/124568/lang-pl

Niniejsze badanie będzie dostępne w dniach 28 października - 18 listopada 2019 r.