Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę

14 lutego 2019

9 marca 2019

„W mocy Bożego Ducha”

Tradycyjnie, w drugą sobotę marca na Jasnej Górze zbierają się maturzyści Archidiecezji Gdańskiej. W tym ważnym dla nich momencie Kościół Gdański będzie prosił o bożą pomoc. Matura otwiera drogę do dorosłego życia, które będzie się rozwijać nie tylko w rzeczywistości nauki i pracy ale także etyki, moralności, rodziny i działalności społecznej. Program tegorocznego spotkania podejmuje te ważne kwestie, które dla młodych katolików są ważne, szczególnie w kontekście nauczania papieża Franciszka i ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Gorąco zachęcamy kapłanów, siostry zakonne oraz liderów świeckich wspólnot do organizowania grup pielgrzymkowych.

Prosimy, żeby w kosztach grup zaplanować opłatę organizacyjną w wysokości 10 zł. Będzie ona przeznaczona na „Pakiet maturzysty”, przygotowanie nagłośnienia, świateł oraz ogólnej organizacji pielgrzymki. To ważne koszty, ponieważ pozwalają nam profesjonalnie przygotować to wielkie wydarzenie.

Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizowane zostaną autokary, które zabiorą mniejsze grupy pielgrzymów. Możemy też zamówić noclegi dla kapłanów na Jasnej Górze. Zgłoszenia i informacje u:

ks. Krzysztofa Nowaka       mail: nowak.krzysztof@wp.pl; tel. 513 390 514.

ks. Łukasza Grelewicza      mail:
x.lukasz.grelewicz@gmail.com; tel. 504 602 404

Bardzo prosimy o częste odczytywanie tego komunikatu w parafiach ponieważ w ostatnich latach grupy maturzystów nie zawsze organizują się tylko w szkołach. Nawet gdyby jeden maturzysta zgłosił chęć wyjazdu, prosimy o przekazanie mu numerów kontaktowych do organizatorów.

78 0.18963599205017