NOWA EDYCJA KSIĄŻKI PT.: CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU - KATECHEZY PARAFIALNE PRZYGOTOWUJĄCE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

31 października 2017

Dla przypomnienia - Pierwsza Komunia Święta w klasie III Szkoły Podstawowej
W związku z nowelizacją ustawy oświatowej Konferencja Episkopatu Polski, uchwałą z dnia 28 września 2010 roku ustaliła, że dzieci będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w klasie trzeciej. Natomiast Komisja Wychowania Katolickiego w porozumieniu z Radą Stałą Konferencji Episkopatu Polski, 14 marca 2012 roku, wydała w tej w sprawie, komunikat informujący o terminie Pierwszej Komunii Świętej na koniec pierwszego cyklu edukacyjnego, czyli w klasie trzeciej. Ustalenia te są zawarte w Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce, zatwierdzonej przez Konferencję Episkopatu Polski, 8 marca 2010 r. w Warszawie oraz w opracowanym do niej i przyjętym przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP Programie nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach.
– Wobec powyższych zmian, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, informujemy, że w Archidiecezji Gdańskiej Pierwsza Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

76 0.19517779350281